Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Opravy, úpravy, postupy ......
Odpovědět
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od worrycz » stř 20. pro 2017 22:12:50

Mam tady jedno tema, ktere by mohlo treba nekomu pomoci. Z duvodu shaneni nekterych dilu v zahranici vyvstal problem s postovnym, potazmo zasilanim do CR. Parkrat jsem se setkal s tim,ze jsem nemohl dil poridit, protoze prodejce nebyl ochotny zaslat do CR nebo naopak pozadoval postovne v neumerne vysi. Tak jsem si nasel par pomocniku :lol:

Nakupy v DE - resim pres www.mailboxde.cz jednoduchy servis s moznosti konsolidace vice nakupu. Preposlani ze skladu v Zittau do druheho dne pomoci Geis

Nakupy v UK - resim pres www.nakupyvanglii.cz obdoba servisu viz vyse. Opet moznost konsolidace a preposlani. Vyhodnejsi postovne s jejich transportem,ktery odjizdi vzdy v utery s dorucenim do CR v patek

Nakupy v US - resim pres www.shipito.com opet viz vyse. Maji ruzne sklady s ruznym zpusobem prijmu/uskladneni. Ja pouzivam ten v Oregonu (mam tam tetu) a tam je ulozeni zdarma na 80dni. Preposlani jejich servisem (pres DPD) s dodanim do cca 17ti dni. Velka vyhoda pouzivat DPD je ta, ze se cli v UK a ne tady v CR, kde mi vzdy vypocitali pekla :twisted:

Maze treba nekdo jeste jine zdroje ci tipy ? Podelte se :idea:

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od W.Guy » čtv 21. pro 2017 0:12:28

US věci taky řeším přes Shipito, když jsou to malé věci. Bohužel, poslední balík se zvrhnul a chtěli 4000USD za dopravu, tak to jelo lodí za desetinu.
O českém CLU mi ani nemluv. Takže DPD to bylo. Jednou mi něco přjelo z anglie za srandu a já nevěděl proč. Už vím. :D

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od worrycz » čtv 21. pro 2017 10:44:17

Jeste takovy tip - ale ode mne to nemate :shock: Kdyz posilate pres Shipito a pisete tam hodnotu zasilky, tak to vlastne na konci nikdo neresi/nekontroluje. Muzete si pohrat s celkovou castkou a tim padem dost usetrit. Ma to ale i sva rizika. Pokud posilate balik tou nejlevnejsi sluzbou pres DPD (hodnota obsahu do 150 EURo) tak balik je pojisten jen na 150 EURo (nehlede na realnou cenu obsahu). Takze muzete si samozrejme pohrat s cenou a posilat mnohem drazsi veci a deklarovat cenu nizsi a tim padem vyrazne usetrit na clu pres UK pobocku DPD, ale nesete riziko pri ztrate/poskozeni.

Uz jsem to parkrat udelal a zatim to vzdy vyslo. Vsak vime... :D

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od worrycz » úte 02. led 2018 11:07:24

W.Guy píše:
čtv 21. pro 2017 0:12:28
.....bohužel, poslední balík se zvrhnul a chtěli 4000USD za dopravu, tak to jelo lodí za desetinu......
Muzes prosim napsat, jak a s kym jsi to tedy vyresil ? Mam pana, ktery bude chtit pomoci s nakupem nejakych dilu na 280ZX a podle prvnich informaci bude chtit spis velke veci (koberce, nejakou plecharinu) a tak by se mi to asi take hodilo. Shipito to asi neda..

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od W.Guy » ned 07. led 2018 1:17:32

Ahoj.
Posílal jsem to přes AMHK.cz - dojelo do hradce. Podle všeho to funguje jako shipito, ale nevím, přeposílal jsem hromadu ze shipita na jejich svozovou adresu naráz. Kontíky jezdí cca 1/měsíc a jede to sem cca 4 týdny. Plus nablblá česká celnice...

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od worrycz » úte 16. úno 2021 17:00:54

Pratele, mam novinku odhledne drive perfektni sluzby preposilani pres Shipito. Tak bohuzel tato sluzba vicemene skoncila. Uz neni mozne vybrat jejich sluzbu pres DPD (cleni v UK) a uz nabizi sice levnou, ale sluzbu jdouci zrejme pres Ceskou postu a tim spojene cleni. Takze ted mi jde jedne balicek a jsem moc zvedavy, jak to cele bude zprocesovano.

Jiri74
Příspěvky: 9
Registrován: pon 11. úno 2019 17:36:57

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od Jiri74 » ned 21. úno 2021 9:12:04

Ahoj všem, já si nechal přes Shipito poslat věci v září/říjnu a pak ještě v půlce prosince (to jsem čekal, než se mi tam sejdou 3 zásilky z US shopů)... měl jsem obavy z Brexitu, jak to celý bude, naštěstí jsem stihnul konsolidaci a odeslání cca 16.12. Přišlo mi to na konci ledna. I ta říjnová zásilka šla přes měsíc a půl. Posílal jsem si to obojí tou jejich službou Shipito carrier, to šlo vždy nějakou pro mě neznámou špedicí, a jak píšeš, až na konci to vždy dovezlo DPD. Ten prosincový větší balíček trčel v UK přes měsíc, pak to šlo rychle do Holandska a k nám cca za 5 dní. Tak si říkám, zda to vše bylo kvůli zmatkům okolo Brexitu, kdy všichni kamioňáci stáli v UK přístavech a čekali... a do toho ten zmetek Covid.
Zrovna teď plánuji další věci koupit a přeposlat Shipitem, tak uvidím, jak to celé bude. Snad to nebude na konci cesty Českou poštou, to je tragédie v poslední době :-(

Uživatelský avatar
Georgis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. srp 2018 13:32:37

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od Georgis » ned 21. úno 2021 9:19:30

Zajimavé.
Ve čtvrtek mi přišel balíček z USA přes Nizozemí, a dovezlo DPD, ale to bylo přes Ebay. V každém případě Worry dej vědět jak to dopadlo, protože v březnu mi bude cestovat přes Shipito 1200,- dolarový balík a pokud to půjde českou poštou tak potěš koště. :D

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od worrycz » úte 16. bře 2021 23:09:07

Tak tady mam vysledek testu - balik dnes dorazil !

No, takze pokud uz je to finale, tak to nebylo tak spatne. Celkove trvala doprava baliku bez 3 dni mesic. Jako obvykle bylo k dispozici plne sledovani, ktere tedy zas tak dobre nefungovalo. Balik jako takovy cestoval pres Holandsko. Jakmile se dostal do holandu a mistni posta ho zaregistrovala, prislo mi avizo do appky ceske posty. Tam to tedy take dlouho nefungovalo.

No shrnuto podtrzeno, balik dnes dovezla dodavka ceske posty a k memu prekvapeni jsem vubec nic neplatil. Nekdo rika, ze mi to clo a dan bude jeste vymereno - tak nevim. Zatim velky dobry. Do baliku nikdo nelezl, nikdo neresil mnou udane ceny a tedy krom te delky cestovani to bylo celkem fajn.

Jiri74
Příspěvky: 9
Registrován: pon 11. úno 2019 17:36:57

Re: Jak na “mrtve schranky” v zahranici

Příspěvek od Jiri74 » stř 17. bře 2021 0:22:15

Zrovna včera jsem zadal na Shipitu po nějaké době (cca 3 měsících) odeslání další zásilky ... je zajímavé, že cena za jejich "Shipito preffered carrier" nebyla ta nejlevnější, tak jsem dal přes poštu (USPS) ... zvolil jsem Express, nechce se mi zase čekat více jak měsíc apod. I když uvedenou dobu doručení 10-15 dní beru s rezervou, uvidím jak to bude se clem. Bylo by fajn, kdybych nemusel na celní poštu, až to dorazí :-)

Odpovědět