Skladani motoru 240z

úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odpovědět
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Skladani motoru 240z

Příspěvek od worrycz » úte 13. bře 2018 11:33:52

Pratele, konecne se dodelala hlava (ventil z US dorazil) a tak mne tento vikend ceka skladani motoru. Mam manual, mam informace z netu a tak si myslim ze to dam. Jsou tam treba ze zkusenosti nejaka specifika, ktera je treba dodrzet ? Mam hned dva body:

1) napinak retezu - kdyz jsem vyndal ten stary, tak mezi blokem a napinakem bylo tesneni. U noveho napinaku tesneni neni a neni ani v nabidce dilu. Mam ho tedy pridelat k bloku rovnou, nebo mam radeji jeste podmaznout silikonem ?

2) "prsa" motoru maji nekolikadilna testeni. Opet otazka - treba v mistech kde se napojuje vodni pumpa to muze byt kriticke misto na tesnost. Mam zase to tesneni podmaznout silikonem ?

3) dle doporuceni bych mel vsechny srouby namazat "antiseize" vazelinou. Mam ho nakoupene, tak to asi maznu, aby to slo treba za nekolik desitek let snadneji rozebrat. Utahovaci momenty budu dodrzovat dle manualu.

Proctu si poradne manual kde obcas jsou napsane rady ze je treba podmaznout silikonem - treba u termostatu. Mam tedy radeji podmaznout vsechna papirova tesneni tim silikonem ? Poradte, prosim.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladani motoru 240z

Příspěvek od worrycz » sob 17. bře 2018 21:19:50

Tak bohuzel zadna rada neprisla a tak jsem se spolehnul pouze na sva zjisteni. No a myslim ze to dopadlo na vybornou. Takze motor je kompletni krom sani a benzinove pumpy - tam osazeni neni uplne dulezite ;)

A kdyby se chtel nekdo pokochat, tak tady je par fotek..
Přílohy
Seskladana hlava s novou vackou - radne promazanou
Poridil jsem novou sadu rozvodu, takze zacinam na pozici 1
To same u znacek na retezu - vse je fakt doladene ze clovek nemuze udelat chybu..
To same u kliky..
Celkem odpovida i ryska na remenici
A je hotovo

Uživatelský avatar
Georgis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. srp 2018 13:32:37

Re: Skladani motoru 240z

Příspěvek od Georgis » pon 28. říj 2019 12:20:15

Ahoj. Kupoval jsi nový řetěz? Předpokládám že komplet timing i s napínáky? Cena a kde?
Co jsi ještě řešil , měnil na motoru, krom tedy ventilu??
díky předem za odpověď.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladani motoru 240z

Příspěvek od worrycz » pon 28. říj 2019 20:53:29

Kupoval jsem kompletni sadu vc. ozubenych kol. Asi Zcardepot nebo Zcarsource. Maji ji ale na rockautu myslim. Dale se delal vybrus bloku, takze nove vetsi pisty, brousila se klika takze loziska + ojnicni loziska. Vlastne je to skoro cele nove ;)

Odpovědět