air/smog pumpa

úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. srp 2018 13:32:37

air/smog pumpa

Příspěvek od Georgis » čtv 28. lis 2019 18:02:03

Jak řešíte, nebo jak jste vyřešili air/smog pumpu. Renovoval to vůbec někdo? je to k něčemu? Co s rampou z výfukových parohů a toho hrozného šroubení?

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: air/smog pumpa

Příspěvek od worrycz » čtv 28. lis 2019 22:01:46

Ja jsem to cele odstranil. Sehnal jsem si litinove svody bez tech vstupu na sroubeni. Nakonec tam budu ale davat nerez svody. Podle me je ta opicarna k nicemu..

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: air/smog pumpa

Příspěvek od T-pack » sob 30. lis 2019 7:39:12

To je čistě specifikum amerických vozů ohledně emisí.Záleží na tom,zdali při renovaci chceš dodržet původní stav či nikoliv.Být to tam nemusí a jak píše Worry celé se to může chytnout a hodit do háje.Osobně to tam mám a zatím si to tam nechám.V těch litinových svodech se to dá zaslepit obyč. šroubovacíma záslepkama.Jinak pokud je to čerpadlo zatvrdlé,jako ve většině případů,tak se dá rozebrat,vyčistit a zase složit.Je tam problém,co se týče ložiska,které je velmi specifické a pokud je špatné,tak se snad ani sehnat nedá(nevím).Dobrá správa je,že tohle čerpadlo se dá sehnat velice levně na E-bay,právě proto,že i amíci to odstraňují ze svých aut.Rozhodnutí je tedy na tobě.Když to odstraníš,budeš mít méně starostí s celým emisním systémem-tudíž i s funkcí ventilů tohoto systému a ještě zvýšíš výkon motoru,a nebo to tam necháš pokud chceš dodržet originalitu.

Uživatelský avatar
Georgis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. srp 2018 13:32:37

Re: air/smog pumpa

Příspěvek od Georgis » úte 03. pro 2019 13:32:20

Díky za tipy. O Originalitu mi zrovna nejde. Zřejmě to zaslepím, nebo nerez svody. Air smog pumpu jsme měl prasklou, zřejmě se tam dostala voda a mráz to roztrhl.

Odpovědět