Pískání brzd

kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Pískání brzd

Příspěvek od Mikeš » pon 10. zář 2018 18:04:13

Ahoj, přední brzdy mi pískají tak, že se už s autem i stydím jezdit...
Co jsem kde hledal rozumy, pochopil jsem, že to není hluk při tření destičky o kotouč, ale vibrace destičky v třmenu.
Prý existuje plíšek, který patří mezi destičku a třmen a tlumí vibrace. Nikde jsem ho však neviděl nabízet.
Pak samozřejmě měděná pasta.
Otázka zní: jaké máte zkušenosti, patří nějaké mazivo i jinam než na zadní stranu desek?

Díky moc za rady, Michal.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Pískání brzd

Příspěvek od T-pack » pon 10. zář 2018 21:13:17

Ahoj,netuším jak je to na 260,ale na mé 240 jsem měl tohle,což by odpovídalo zmiňovanému plíšku
Jinak z mé zkušenosti to vždy dělalo obložení,které když jsem vyměnil,tak byl klid,ale samozřejmě důvodů může být více.Pokud máš jiné obložení,tak jej zkus alespoň na zkoušku vyměnit a uvidíš.

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Pískání brzd

Příspěvek od Mikeš » pon 10. zář 2018 23:45:29

Díky, 240 a 260 mají brzdy úplně stejné a ty plíšky, to je ono. Jiné destičky nemám, tyhle jsou vlastně nejeté. Koupit jiné není problém, ale podle všeho bývá problém spíš v absenci plíšků nebo maziva. Jen nevím, kde všude mazat...

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Pískání brzd

Příspěvek od T-pack » pát 14. zář 2018 21:57:08

Ještě přikládám foto,jak vypadaly moje destičky po demontáži.Bylo to zaplácané silikonem.Jezdím teď samozřejmě s těmi očištěnými a nenamazanými a nic mi nepíská.Zkusil bych opravdu nejprve tu nejjednodužší věc,a to výměnu destiček.Nic neproděláš,maximálně je budeš mít "do foroty".
A tohle jsem měl naplácané na druhém voze
také plno silikonu

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Pískání brzd

Příspěvek od W.Guy » sob 15. zář 2018 23:41:36

Boha jeho. To je zase něco. V oboru se pohybuji už pár let a stále mě dostává vynalézavost nemyslících bytostí...
Jinak, tyhle nerezový plíšky jsou spíš přežitek doby. Tím bylo doplněno původní azbestové obložení hlavně kvůli nesymetrickému opotřebení. S pískáním ti to moc nepomůže, ale jestli chceš, máme jich šuplík... :) Kdyby někdo chtěl nové, sehnat se dají a docela jednoduše. Prodává třeba thezstore.com jako brake hardware kit.
Ale jak říkají ostatní, viděl bych to spíš na nekompatibilitu materiálů destičky a kotouče. Nějaká zákeřnost metalických destiček a vysoce uhličeného kotouče nebo tak něco...

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Pískání brzd

Příspěvek od T-pack » ned 16. zář 2018 12:20:59

A to jsi ještě neviděl,co jsem měl na zadku,když jsem auto po dovezení rozdělal.Ti Amíci prostě všechno řeší silikonem.
Osobně mám spíše než pískání problém v celkovém brzdném účinku.Ač jsem vyměnil kromě trubek všechno,tak stejně mi připadne,že auto dostatečně nebrzdí.Na jednu stranu čekám,zdali si to po nějakých kilometrech sedne a zaběhne,na druhou jediné,co mi ještě zbývá je podtlak.posilovač.Ten jsem pouze zrepasoval zvenku.Zdá se mi totiž,že dostatečně nefunguje.Hadice jsou v pohodě,ventil také,ale když ho vyzkouším tak,jak se posilovače zkoušejí,tak mi připadne,že opravdu špatně funguje.Teď jsem si všiml,že začali prodávat sadu nových těsnění do posilovačů na ZcarDepotu,tak by mne zajímal názor ostatních.

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Pískání brzd

Příspěvek od W.Guy » pon 17. zář 2018 12:32:48

Tam vcelku neni co zkoumat. Bud posilovac drzi podtlak, nebo ne a potrebuje novou membranu. Ze strany brzd. valce je tesneni na tycku, ktera muze byt vyrezla, ale to je malo pravdepodobny. Zase bych zkusil desticky. Videl jsem je parkrat prepaleny a vypada to tak, ze vsechno vsude funguje, desky maj centimetr, pedal kamenej a brzdnej ucinek mizivej....

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Pískání brzd

Příspěvek od Mikeš » úte 18. zář 2018 7:55:03

Díky za rady. Není problém koupit nové destičky, poradíte někdo jaké?
Nechtěl jsem je kupovat proto, že 3 roky se ty moje nesjeté chovaly vzorně. Jenže pak začaly lehce pískat, tak jsem je vyčistil a od té doby je to stále horší. Z toho jsem usoudil, že by to nemuselo být destičkami, ale nějakým tím mazáním, nebo chybějícími plíšky.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Pískání brzd

Příspěvek od T-pack » úte 18. zář 2018 19:13:12

Ještě jedna naprosto jednoduchá možnost a to - vezmi stávající obložení a trošku ho zbrus.Tím sebereš tu vrchní vrstvu,která píská a hned zjistíš,zdali to pomůže,nebo ne.Nic to nestojí a ani neublíží poněvadž slízneš jen cca pár desetinek z tloušťky.

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Pískání brzd

Příspěvek od Mikeš » úte 18. zář 2018 19:28:17

Díky, to už jsem právě dělal při čištění. Chvíli byl klid a pak čím dál víc randálu...

Odpovědět