Jake klouby na poloosy a kardan ??

kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odpovědět
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Jake klouby na poloosy a kardan ??

Příspěvek od worrycz » úte 04. zář 2018 15:08:16

Prosim o radu. Asi bych je nemusel menit, ale kdyz uz to mam vyndane z auta...
Myslim ze vymenim vsechny krizove kouby jak u poloos, tak u kardanu. V US samozrejme neni problem sehnat, u nas to neni az tak bezne zbozicko. Muzete mne, prosim, nekdo nasmerovat ? Zatim jsem sehnal nahrady k poloosam od vyrobce Blue Print (uz jen to jmeno mne desi) a na kardan Ashika, Japanparts a opet Blue Print

Nabidky dle cisel - KARDAN a POLOOSY

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Jake klouby na poloosy a kardan ??

Příspěvek od W.Guy » ned 16. zář 2018 0:05:03

Mrtvej kloub poznáš ohmatem. Když má místo kde chodí hladce a pak ztuhne, je zpravidla v loji (může pomoct očištěnía promazání, ale to je výjmečné), stejně tak když putuje v osách kříže (pak nebývá vystředěn a vibruje) no a vůle v ose rotace značí vymačkaný jehly.
Zpravidla to bejvá tak, že kardan u kasy je vymačkanej, u diferáku zatuhlej/zarezlej a poloosy bejvaj zatuhlý u kol. Doporučil bych ti to někam odvézt, protože pakliže nemáš vidličky na kardany a hydraulickej lis, tak si akorát zničíš uložení na kříže. Na kladívko předem zapomeň.
A značka? Doporučil bych GMB, Ashika je průměr. Koho přebaluje BluePrint a JapanParts nemám zdání...

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Jake klouby na poloosy a kardan ??

Příspěvek od T-pack » ned 16. zář 2018 12:26:46

Ještě můj poznatek.Když jsem měnil křížky (GMB),tak stejně mi připadlo,že nějaká desetinka vůle v ose uložení je,tudíž hrozí nevyváženost (prostě mezi vidličkou a zajišťujícím perkem je stále možnost to lisem natlačit více k jedné straně).Je to jen zatím úvaha,ale zrovna v mém případě mi připadá,že mi opravdu kardan při vyšších otáčkách více vibruje.Máte někdo zkušenosti s vyvažováním kardanů?

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Jake klouby na poloosy a kardan ??

Příspěvek od W.Guy » pon 17. zář 2018 12:23:04

Ja nevlastnim vidlicky pro praci s krizema, tudiz to vozim do Petrovic. Defakto se to resi tak, ze se nekde neco pribrousi nebo podlozi, aby se to vystredilo bez vule. Zpravidla samotna segrovka...

Odpovědět