Kde sehnat spravna loziska pro zadni napravu na 240Z?

kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Kde sehnat spravna loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od worrycz » pon 18. pro 2017 17:46:47

Potrebuji radu zkusenejsich ohledne nakupu lozisek na zadni napravu. Zatim v tom dost plavu a hodila by se nejaka rada, kde koupit spravne za "normalni penize" a ne za rakety co si zada US nabidka.

Podle vseho potrebujeme na jednu stranu: 1x vnejsi, 1x vnitrni a gufero. Podle informaci, ktera jsem zatim nashromazdil mam nekolik typu a ja uz se v tom nevyznam. Nekdo doporucuje kuzelikova loziska, nekdo klasicka. Co je tedy spravne ?

Kuzelikova loziska od TIMKEN LM 67048-99401 4ks - to rika uzivatel michalfinal

Ale vetsina nabidek v US rozhodne kuzelikova loziska na zadek nema (ani v rozkresech kuzelikova nejsou) a maji jine sady. Asi nejlepsi navod + rozpis dilu jsem nasel TADY a podle tohohle vlakna jsem schopen nakoupit v US vse potrebne za necelych 80 dolacu. Treba na ZCARDEPOTU maji jen jednu stranu za 90 dolacu :roll:

Poradite mi, prosim, zda se da sehnat neco levneji i u nas ??

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od RomanSK » pon 18. pro 2017 19:45:10

nie som si celkom isty ale mohlo by pasovat .
https://www.comco.sk/lozisko-kolesa-opr ... sa-100579/

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od T-pack » pon 18. pro 2017 20:41:14

Za normální peníze se tato ložiska dost dobře sehnat nedají,protože ač japonské auto s metrickými mírami,tak ložiska jsou palcová.Na přední nápravě jsou kuželíková a na zadní kuličková.Přední náprava LM67048/LM67010, LM11949/LM11910 , guf 48x62x7 GP. Zadní náprava B 31Z-16 C4 (specifické s odsazením) , RLS 10 2RS , guf 42x72x10 GP.U těch gufer je to s otazníkem,měřil jsem je šuplerou.Osobně jsem kupoval všechny japonské (na japonce bych nesnesl jiné) a právě to specifické s vnitřním kroužkem odsazeným je asi nejlépe koupit na Ebay.Levněji jsem ho nikde neviděl. Ty ostatní se dají sehnat bez problémů tady u nás.Stejný problém mám s gufery na diferák,takže Ebay to jistí.
Jen se ještě optám - na voze jsi ložiska neměl?

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od worrycz » pon 18. pro 2017 21:43:12

Diky za tipy - a ano, loziska na aute byla a na zadni nabe jeste je to vnejsi nasazeny. Vnitrni mam sundane - proc ? Jako ze bych sel do obchodu a vzal to jako referenci ?
Predek mam vyreseny kompletni, jen u zadku trochu tapu. Ale nejspis prozkoumam evropskou e-bay protoze ta loziska proste musi byt i tady. Zatim podle typu,ktere jsem nasel jsem byl uspesny hlavne v US. Tak budu hledat dal.

Gufera na diferak jsem hledal podle tehle fotky z blogu JDMjunkies. Nahrada stala par korun na nemecke e-bay..
Přílohy

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od T-pack » úte 19. pro 2017 18:39:54

S těma ložiskama mě to připadne podobné jako s tlumiči.KYB,ač má zastoupení u nás,tak stejně mi je na tento vůz nedodají a musím si je sehnat v USA.Ložiska u nás alespoň seženu.Jen bych rád,pokud by znal někdo označení gufer na ten diferák,nebo nějaký ekvivalent na jiný vůz.Jde mi o ty gufera,co mají ještě břit na boku.(Na té foto jsou gufera z jaké části?).Zatím jsem je viděl jen na Ebayi,ale ta doprava je hrozná.Jinak jak se daří při renovaci karoserie.Již je hotovo?

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od worrycz » úte 19. pro 2017 20:52:21

Tak si pojdme pomoci. :D Ja pridavam odkazy, kde koupit ta gufera s limcem na diferak a prosim o odkazy, kde koupit ta loziska ;)

Takze gufera na nemecke e-bay:
1x https://www.ebay.de/itm/OLDICHTUNGEN-35 ... 2434252439
2x https://www.ebay.de/itm/OLDICHTUNGEN-32 ... 2434253011

Jinak klempirina se stale protahuje.klempir nema cas, asi neco dela, ale uz radeji ani nevola. Ja necekam, ze by to bylo letos, takze uz ani netlacim a proste verim, ze az to bude, tak to bude perfektne udelane. Zatim renovuji zbyle veci, kterych je zatim jeste dost a dost..

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od T-pack » stř 20. pro 2017 20:50:31

Ty ložiska jsem právě kupoval na tom odkazu,co jsem dával jako poslední obrázek (www.loziska-palmovka.cz a ještě www.loziskabezhranic.cz).Chtěl jsem tam dát odkazů více,ale systém mi to nepovolil.Nevím,moc pixelů to nemělo,ale více jak tři obrázky mě to nepustilo.Jde o to,že když zadám označení,tak se mi objeví poměrně dost prodejců a osobně neřeším,zdali je tam či onam o dvacet korun levnější,či dražší.Jde mi o komplexní nabídku.Jediné,co jsem kupoval na Ebay je to specifické B 31-Z.Tady se dá sehnat ale za cca 2500,-Kč.V mém případě jsem chtěl jen japonské.Jinak děkuji za odkaz na ta gufera.
Trošku mne mrzí,že fóra slouží právě ke sdílení rad a informací pro další fanoušky dané tématiky.Ač tohle forum má k dnešnímu dni 20 členů,tak se tady střídají tři,čtyři uživatelé a ti ostatní jen tiše z ústraní sledují.Přitom témat na probrání by bylo nepřeberné množství.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od worrycz » stř 20. pro 2017 22:04:30

Diky za tipy, pohledam a neco pokupim. Na kolik tedy ta sada na zadni napravu vysla, at mam srovnani s US ? Tam jsem na necelych 80$ takze cca 1700,- Neco se da sehnat v DE, neco tedy u nas. Tak abych vedel. Jeste jsem nasel tento obrazek s rozpisem origo Nissan dilu, tak zacnu hledat nahrady.

Co se tyce fora,tak u mne zatim velke zklamani. Vytvarel jsem ho prave kvuli temto duvodum. S necim si nevim rady ale nekdo uz to resil a mohl by pomoci. No, jsem rad alespon za tech par lidi,kteri si najdou cas a prispeji. Myslim ze potencial je mnohem vetsi. Treba si ale najdou cas ted v zime,kdy uz si ho nenasli doted :roll:
Přílohy

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od W.Guy » čtv 21. pro 2017 0:15:13

Ahoj.
Já ty ložiska vždycky řešil přes RLS 10 s distanční podložkou. Jinak když kupuji ložiska, chodím na exvalos.cz. Když nemají na stránkách, chce to zavolat. Umějí ledacos. (krom 240z atypu, samozřejmě... :D )
Ano, v Americe jsou věci sice levnější, ale má to dvě hlavní nevýhody, proč budu vždycky váhat, jestli mi to za to stojí. Za prvé: doprava a CLO, za druhé: kvalita....

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na loziska pro zadni napravu na 240Z?

Příspěvek od worrycz » čtv 21. pro 2017 10:26:36

Tak ja jsem je nakonec koupil v US. Tam je ta nabidka nejvetsi a s jistotou ;)

Odpovědět