Oprava lanka otevirani kapoty

interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Oprava lanka otevirani kapoty

Příspěvek od worrycz » stř 07. úno 2018 11:40:03

Mam dotaz - pri demontazi jsem zjitil, ze mam poskozene lanko otevirani kapoty. Na konci, jak je ta "bambule" tak kousek od ni mam rozpletene a potrhane ocelove lanko. Nove lanko (cele tahlo) stoji nesmysl a tak si rikam, jak to opravit/nahradit. Napadlo mne hledat nejake lanko treba k ovladani plynu ze stare Skodovky nebo nejakeho motocyklu?? Nebo natahnout nove oc. lakno, udelat na konci uzlik a ten potom zalit do cinu. Neresil to nahodou nekdo ? Co jsem zatim nezkoumal je uchyceni lanka uvnitr intereru u tahla - jak to tam je resene.

Hmm ? Obrazek nemam, ale vyfotim o vikendu..

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Oprava lanka otevirani kapoty

Příspěvek od T-pack » stř 07. úno 2018 17:07:52

Právě ukončení lanka bowdenu v interieru mi připadne jako ta náročnější věc.Na konci je přidělané madlo ve tvaru T,které je tam našroubováno.Zatím jsem nic takového neřešil,protože to mám dobré,ale předpokládám,že tak,jak na jednom konci lanka mohu naletovat váleček,tak na druhém dle konstrukce zřejmě bude vsunut a zalisován do tyčky,na kterou se šroubuje madlo.Bowdeny a lanka mají běžně motorkáři.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Oprava lanka otevirani kapoty

Příspěvek od T-pack » ned 11. úno 2018 17:01:24

Dnes jsem nafotil podrobně to lanko,tak snad to pomůže.Pokud je ta bakelitová T-páčka,tak myslím,že by to mělo být vyrobitelné.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava lanka otevirani kapoty

Příspěvek od worrycz » ned 11. úno 2018 21:42:31

Diky ! Musim tu starou rozebrat uplne abych videl zpusob napojeni lanka na tu packu. Pak zacnu neco vymyslet ;)

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Oprava lanka otevirani kapoty

Příspěvek od T-pack » ned 11. úno 2018 21:48:28

Pokud by jsi potřeboval,mohu Ti to rozkreslit.Osobně bych koupil lanko zakončené na jedné straně naletovaným válečkem a na druhé straně je to zalisováno do kulatinky zakončené závitem a z jedné strany ofrézované - to aby se táhlo volně neotáčelo.Pokud máš staré torzo,tak je to lehce k pochopení.Na soustruhu tohle vše i se zakončením bowdenu jde lehce vyrobit.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava lanka otevirani kapoty

Příspěvek od worrycz » pon 12. úno 2018 9:18:42

Ok, tak super. Soustruh mame, tak by to melo jit vyrobit. Torzo samozrejme mam ;)

Odpovědět