ventilace

interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

ventilace

Příspěvek od T-pack » stř 03. led 2018 19:49:06

Zdravím a mám prosbu,sdali někdo neví,čím odstranit tu zatvrdlou usazenou zelenou plíseň v potrubí ventilace a jež je hlavně vidět na CR výdechách.Zkoušel jsem to v ultrazvuku,dále desinfekcí klimatizací,ale nic mi nefunguje.Předpokládám,že snad nějaká chemie existuje.

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: ventilace

Příspěvek od RomanSK » stř 03. led 2018 20:13:59

Ono to asi nebude plesen ale skor to bude korodovat med (tzv medienka taky ten zeleny povlak co byva aj na strechach) ktora je ako zaklad pod tym chromom nanesena.
A ak je to ona tak potom po odstraneni zostane len plast predpokladam.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: ventilace

Příspěvek od T-pack » stř 03. led 2018 21:29:14

Mám pocit,že ten zelený povlak je i z vnitřní strany plastového potrubí ventilace,nejen na CR výdechách.To jsem uvedl jako příklad,protože tam je to nejvíc vidět.Předpokládál jsem,že by to teoreticky měla být spíše zatvrdlá plíseň,jak amíci používali klimatizace a samozřejmě je nedezinfikovali,ale i s tou mědí a chromem to má něco do sebe.Nanášení CR na plasty je pro mne neznámá technologie a z mé strany pouze teorie.Spíše mně zajímá,jestli je nějaká možnost řešení,či zdali to někdo řešil,
protože to je celkem dost vidět.Ony ty CR výdechy se samozřejmě dají koupit,ale když vidím ty ceny.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilace

Příspěvek od worrycz » čtv 04. led 2018 10:24:23

Resil jsem uplne ten samy problem. Chromovane vydechy jsem mel s takovou zelenou “liskou” a jakakoliv snaha o odstraneni byla spis vetsi tragedie, nez uspech. Ale asi nejvice ucinne se ukazalo hrube odstraneni jemnym dratenym kartackem tu prvni zelenou vrstvu. A pak jsem to dolestoval tempem. Vysledek neni nejlepsi, ale necvicene oko to nepozna. Horsi to bylo u tech rohovych vydechu - tam se to vubec nepodarilo odstranit bez poskozeni toho chromu. Tak jsem sehnal z druhe ruky moc pekne kousky a uz se k tomu nechci vracet ;)

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: ventilace

Příspěvek od Mikeš » čtv 04. led 2018 11:44:36

Ahoj, podle mě je to opravdu měď vylézající skrz chrom. Já to měl na rámečcích zadních světel. Ideálně chemicky stáhnout, pak měď, nikl a chrom.

Odpovědět