Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od worrycz » pon 05. úno 2018 22:25:38

Tak uz posledni poznamka k teto nove vyrobene palubce. Uz maji i nabidku na e-bay s dodatecnym popisem: jsme si vedomi rozdilnosti palubky pro rok 73. Z duvodu financnich neni mozne vyrobit tento typ. Takze v zasade pokud chcete novou palubku, tak bude mit vzdycky ten kriz vedle prepinace vystraznych svetel - pro puntickare celkem zasadni informace..

Jinak ta e-bay nabidka je TADY

UPDATE zacinam se ztracet. Ted zase ctu u FB nabidky, ze je mozne objednat si palubku s, ale i BEZ toho krizoveho prolisu. Tak jsem asi blbej - v cem jinem se jeste lisi palubka z roku 73 krom toho krize ??

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » úte 06. úno 2018 17:13:01

Co se týče palubek,tak se také začínám ztrácet.Zkutečnost,která je u mne neodpovídá žádné prezentované nabídce prodejců.Na mém jedničkovém 240Z (1970) je palubka bez toho tzv. křížku a to je prosím stopro.originál.Dle prodejců a i toho,co jsem převzal od prodejců v mém předešlém příspěvku je to zcela naopak.Strýček google mi také dle foto interiérů naprosto jasně potvrdil,že jedničková serie (tedy 69-71) žádný křížek nemá.Proč to tedy prodejci uvádí naopak,to tedy nevím.To,že jedničková serie má zapalovač cigaret na středovém panelu a dvojka ho má právě ve vrchním otvoru vedle křížku myslím není nutné uvádět.To,že tzv.jedničková serie měla ve skutečnosti další dvě podserie,také zřejmě nepatří do tohoto tematu.V mém druhém 240z (11/1971) již křížek mám (zase stopro originál) a zase dle google to tak skutečně je.Jak je to tedy s dalšími ročníky zatím nevím,až bude čas projedu net. Co vím s jistotou,tak ročníky 73 již mají jiný středový panel oproti dřívějším.Nemyslím tím vnější obal,ale panel s ovladači.
Další věcí,kterou mám naprosto ujasněnou a týká se renovace přístrojovky je technologie.Půjdu cestou zpevnění a vytmelení prasklin a to vhodným tmelem,který nebude sedat.Poté bych rád nanesl vrchní vrstvu teplem formovanou koženku.Na Youtube je toho poměrně dost odkazů a když to zvládnou v Rusku,tak tady u nás předpokládám také.Jen zatím vidím zádrhel v teplem aktivovaném lepidle -( SikaTherm je dle diskusí nejlepší a hlavně odolá poté vysokým teplotám za čelním sklem).Nástřik vidím jako druhou možnost - u mne méně preferovanou. Jinak zatím stále "nouzově" mám ten plastový překryt.(zřejmě do té doby,než budu mít stopro. jistotu o zvolené technologii).

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od worrycz » stř 14. srp 2019 15:35:02

Takze je na case ozivit toto tema. Duvodem je obdrzeni objednane reprodukce palubky od Vintage Dashes jak uz bylo napsano. Objednavali jsme dve palubky, obe s deklarovanym "drobnym poskozenim" Takze tady je report.

Palubka je perfektni ! Deklarovane "drobne poskozeni" tam asi je treba v mistech malych pristroju, kde je trochu shrnuta kozenka. Ale to mi neprijde vubec zadna hruza. Takze za mne to byl dobry tah. Jde tedy o nahradu prekrytu palubky - na svuj stavajici nosny ram proste jen date novou gumovou cast. Meni se tedy cele "maso" nikoliv jen nejaky potah. Nektere otvory je treba jeste proriznout, ale to je drobnost. Takze za mne dobra volba.

Brali jsme to v te vetsi objednavce, takze byla nizsi cena. Za palubku jsem platil 13796,- (575 USD) a pak bylo postovne a clo 1735,- (130EUR) takze celkové naklady byly 15531,-

Ted se kupovala jeste jedna "perfektni" palubka na rocnik 71 od toho Romase z jeho zasob a za tu se platilo 25192,- Takze znatelny rozdil vuci palubce s "drobnym poskozenim" a mimo slevovou akci.

Fotky nize ;)
Přílohy
Toto je myslim nejvetsi "poskozeni"

Odpovědět