Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
mr.bronson
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. pro 2017 10:00:38

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od mr.bronson » úte 09. led 2018 18:57:45

Popravdě to úplně zle nevypadalo, ale opravdu tomu stačil rok za pokojové (stabilní panelákové) teploty a výsledek bída. Palubku jsem měl zabalenou a naimpregnovanou dle pokynů (tuším nějaký silikonový spray). Předpokládám, že i neekonomická verze by byl pouze nástřik, pokud si pamatuji, o potažení nebyla řeč. Nyní mám palubku jako většinu dílů z odstrojeného auta na chalupě, protože komplet auto v paneláku by dost dobře nešlo :) až tam budu mít cestu, zkontroluji stav, případně nafotím. Teď během zimy tam ale jezdím jen opravdu málo, spíš pro kontrolu...

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od RomanSK » stř 17. led 2018 16:56:00

Tak ako som hovoril dal som dole prekryt ten plastovy a to co som nasiel bolo zaujmave 3 velke praskliny a vela malych.
Odniesol som to calunikovy ktory ma s tym poslal kade lahsie ze on to opravovat nebude nech to donesiem ked to bude opravene.
Tak som sa dal na to.
pristrojovku som vycistil,vsetky skary som vybrusil a nasledne vyplnil materialom fiberflex , nasledne prebrusil a vytmelil dvojzlozkovym tmelom.
Dnes som pristrojovku odniesol zase calunikovy ktory bol ochotny s nou pracovat a tak trochu ma pochvalil s tym ze je to celkom dobre.
Principialne som postupoval podla tohoto videa : video

prikladam fotky
Taktiez link od kial som kupil
FiberFlex
Tmel

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » stř 17. led 2018 17:30:41

Pokud jsem dobře pochopil,tak když jsi přístrojovku nesl čalouníkovi,budeš ji potahovat koženkou? Ve videu,nebo co znám,tak právě používají jako finální úpravu nástřik,což se mi moc nelíbí.Ideální by byla teplem tvarovatelná folie nanesená na dokonale nachystaný podklad.Jinak ty tyčinky vypadají dost dobře i na opravy jiných plastových věcí,kterých je v interieru poměrně dost.

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od RomanSK » stř 17. led 2018 17:59:27

Co sa tyka potahu pristrojovky tak to naozaj bude kozenka.
Vo videu to tusim niecim striekaju potom ale to nechcem tipujem ze to nevydrzi tak dlho ako kozenka.
Calunik mi ponukol kozu alebo kozenku ja osobne nie som velky fanusik koze na potahy skor by som bral alcantaru ale tam mi bolo povedane ze sa s tym horsie robi ako z kozenkou a moze sa stat ze presiakne lepidlo niekde.
Tak som vybral ciernu kozenku so striebornym presivanim.
Povodne som chcel biele presivanie kedze detaily interieru loga a podobne veci robim bielim ale bolo mi poradene ze strieborna nit je lepsia.
Kedze maju vela prace tak vysledok mam slubeny az v juni (cerven tusim) a ze mozno skor ;-)

tycinky su super ja som nepouzival taku tu zehlicku co maju vo videu ale klasicku plynovu spajkovacku s hrotom na rezenaie plastu dal som ju na najnizsi vykon a pekne to tavila. Nevihodou je ze cely som smrdel od roztaveneho plastu.
Pre info na tie moje diery co boli celkom velke som minul asi 1/3 baliku tych tyciniek a minimalne mnozstvo tmelu.

mr.bronson
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. pro 2017 10:00:38

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od mr.bronson » ned 28. led 2018 15:15:41

Tak jsem se konečně dostal na chatu a nafotil palubku v současném stavu. Jak je z fotek patrné, bylo to vyhozených 5000,-
Přílohy

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » ned 04. úno 2018 14:39:21

Tak když to takhle vidím,tak začínám mít názor,že ten plastový překryt je zatím (i vzhledem ke svým nevýhodám) to nejméně bolestivé řešení vzhledem k ceně opravy.Líbí se mi řešení od Romana ,jen mám obavy z toho vytmelení,aby to dále nepracovalo jako v předešlém příspěvku.Jde o to,že nechci palubku potahovat koženkou či kůží,protože se mi nelíbí přiznané stehy a není to jako originál.U toho plastového překrytu je povrch tak,jak má být a není závislý na podkladu.Žel ta tvarová dokonalost se bude muset doladit pomocí horkovzduchu stejně tak,jako vhodné lepidlo k aplikaci.

Jannie76
Příspěvky: 30
Registrován: úte 22. srp 2017 12:48:18
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od Jannie76 » pon 05. úno 2018 16:09:01

já jsem si překryt před 10ti lety koupil v US. 240Z rok 1973.Po běžném nasunutí na popraskanou palubku souhlasím s tím,že to není hezké...nesedí to,odstává...ale dvířka od schránky jdou otevřít...pokud by tam byla nějaká dodatečná montáž,lepidlo,možná i ta horkovzdušná pistole,tak by to možná šlo...povrch je v pohodě...pokud byste ji někdo chtěl jako provizorium,tak je u mě k mání... 2500Kč...

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » pon 05. úno 2018 17:11:02

Velmi také záleží na roku výroby vozu.Byly tam odlišnosti ve tvaru přístrojovky a to u spínače výstražného osvětlení a zapalovače cigaret.Osobně mám oba dva typy a to celokryt a polokryt.U toho polokrytu,který zakrývá jen vrch jsem myslel,že to bude škaredé,když bude vidět zakončení,ale reál mne mile překvapil.Chce to hlavně pohrát si s tím, dobře dopasovat a přilepit.A na to se již lidé ve většině případů nezaměřili.Jen to tam nasadili a podlepili.Podle toho potom vypadá výsledek.Když jsem to tam lepil,tak jsem si s tím hrál skoro půl dne a těch svěrek a šprajců bylo nepočítaně.Lepil jsem to K+D od Wurtha,ale nejsem si jistý,že je to ideální.Zatím to drží.Pokud jsem to dobře pochopil,tak již máš jinou přístrojovku.Možná by i ostaní zajímalo,jaký postup jsi zvolil.Zdali koupě nové,či renovaci.Každá rada v tomto směru si myslím bude vítaná.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od worrycz » pon 05. úno 2018 18:05:31

Ja jen pro poradek, kdyby nekdo nevedel, co se deje ve svete. Jisty pan Wung Hu na FB strance (VintageDashes) nabizi reprodukci palubky na prvni generace 240z. Obrazky jsou nize. Cena pro prvni serii je 799dolaru plus postovne (nyni je postovne zdarma). Za ty penize dostanete nove vyrobenou horni cast palubky, kterou si napasujete na plechovy ram.
Bohuzel je to palubka na prvni radu, takze vedle spinace vystraznych svetel je takovy krizek. Myslim ale, ze chystaji i dalsi varianty a to i na 260z a 280z vcetne RHD. Takze pokud chcete mit palubku tip-top, tak toto je asi jedina spravna varianta.
Kdyby se nekdo chtel pripojit, tak take na FB je pan Romas Tamulis a ten organizuje hromadnou objednavku do Evropy. On sam si bere 10 palubek (renovuje hlavne 240ky) a uz tam ma spousty dalsich zajemcu.

Kazdopadne v prvnim kole se myslim chysta vyroba 100ks.
Přílohy

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » pon 05. úno 2018 18:45:37

Konečně jeden hmatatelný výsledek.Vypadá jen,že než na něj našetřím,tak se již nebudou vyrábět.Každopádně při zvážení reality je to zajímavá nabídka.Záleží také,zdali to ten chlapík potom přepošle dále.Netuším,kolik by dělalo poštovné z Litvy.I tak děkuji za ostatní Worrymu,že se snaží pomoci.
Jen pro názornost rozdíly v palubkách.
toto je na ročníky 70 - 72
a tohle na ročníky 73 -

Odpovědět