Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od worrycz » pát 08. pro 2017 11:26:16

Mel bych dotaz na palubni desku do 240Z. Samozrejme moje je hodne poskozena (popraskana, povrch vytvrdly) a ted zacinam resit opravy. Shlednul jsem nespocet videi na youtube o opravach, nasel nekolik firem, ktere opravy delaji. Asi nejlepsi u nas je tedy TADY Po telefonu jsem se dozvedel, ze neexistuje zadna cenova nabidka, protoze se vse odviji od poskozeni palubky a narocnosti opravy. Takze palubku tam odvezu a uvidim, co mi reknou.
Kazdopadne se obavam, ze to bude dost financne narocne a tak si rikam, zda nejit do "docasneho" reseni pomoci toho plastoveho prekrytu palubky, ktery se nabizi. Existuji prekryty na horni polovinu palubky nebo na celou - tu bych uprednostnil. Mate to nekdo, nebo videl to nekdo v realu ?
Přílohy

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: Palubka 240Z (oprava/prekryt)

Příspěvek od RomanSK » pát 08. pro 2017 16:45:11

Pri mojom som mal obsahom dodavky uz aj namontovany tento celkovy prekryt palubnej dosky.
Neviem ci je to vyhotovenim toho plastoveho diely alebo zlou instalaciou ale na viacerych miestach to proste nesedi.
odkladaci priestor pred spolujazdcom sa neda otvorit bez pouzitia srobovaku atd.
Niekdo to tam nalepil silikonom a kde to odstavalo tak to prisroboval samorezkami.
Osobny nazor:asi by som do toho nesiel ked som to videl. A moj plan je to dat dole a dat opravit pristrojovku calunickej firme co tu mame robili uz pre mna par veci a som s nimi spokojny je pravda ze asi to bude financne narocnejsie ale tipujem ze to dlhsie vydrzi.
Tiez pri telefonate s nimi povedali ze cena zavisi od akyualneho stavu.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka 240Z (oprava/prekryt)

Příspěvek od worrycz » pát 08. pro 2017 17:01:34

No me to nedalo a take jsem trochu hledal uz primo osazeni toho prekrytu. A mas naprostou pravdu, je to hnusne. Ten prekryt nesedi uplne na cele palubce, takze na krajich vidis lem a pod nim starou palubku. Dale u kaplicek pristroju ten prekryt konci pred pristrojema a opet tam vidis starou palubku.
Trochu jsem hledal na jinych forech a nasel jsem celkem par peknych clanku na autohifi foru, kde si lide potahuji ruzne drzaky repraku/sloupku atd. Asi zkusim potazeni klasicnou kozenkou. Podle navodu by se mela sundat ta latkova spodni "podsivka" a pak to funguje hodne podobne jako wrapovaci folie. Dulezite je lepidlo - to spravne se aktivuje teplem, takze napatlas, nechaz zaschnout, das kozenku a pak horkovzduskou tvarujes a soucasne prilepujes. Bude to drbacka,ale muze to byt pekne.

Jinak paradni inspirace na renovace je forum fla4.org od typku s brouky/busiky. Typek dela tedy renovaci, ze se nestacim divit. Ze si i vyrabi razitka, aby obtiskl na dily cisla kajo u originalu.. Husty. Vlakno je TADY

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » sob 09. pro 2017 17:33:39

Ty plastové překryty mám oba,jak ten poloviční,tak ten celý.Na jednom autě jsem použil ten poloviční,protože byl již použitý a musím říct,že ikdyž bych za normálních okolností do toho nešel (měl jsem ho s druhým vozem),tak výsledek není zase tak hrozný.Je to také o úhlu pohledu.Skutečnost je lepší než domněnka.Chce si to ale s tím pohrát,protože to opravdu moc nepasuje,takže horkovzdušná pistole,různé příchytky při lepení atd. Ten celistvý překryt mám zatím nachystaný a také moc odvázaný nejsem,nuže uvidíme.Nezkoušel jste někdo potažení palubky formou hydrografiky? Je to nanesení folie pomocí vodní lázně a jsou schopní potáhnout jakýkoliv tvar.Viděl jsem tím disky kol,kryty motorů aj. , ale zatím jsem nezjistil nic dalšího.Další věc,co se týče financí,tak ten překryt stejně vyjde na cca 5tis,+nekonečné nervy při instalaci + nejistý výsledný efekt,takže pokud by renovace stála za to a vyšla by plus minus do 8tis,tak bych osobně nic neřešil,nehledě,když jsem viděl ceny přístrojovek na Ebayi.Jde o to,že většina přístrojovek je popraskaná a ten překryt je zřejmě nejlacinější způsob opravy ikdyž ne tak dokonalý,takže pokud někdo objevíte někoho,kdo to dokáže pěkně zrenovovat,tak se také postavím do fronty.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka 240Z (oprava/prekryt)

Příspěvek od worrycz » pon 11. pro 2017 11:04:03

Tak mam dalsi novinky ohledne palubky. Ted o vikendu jsem se byl pomazlit s tou svoji a trochu jsem ji detailneji prozkoumal. Prijde mi, ze zas tak slozite tvary nema, takze bych se pustil do renovace svepomoci (pomoci pratel co delali folie na autech)
Nasel jsem v nemecku firmu, ktera se specializuje na car hifi a prodava mraky prostredku - mimo jine potahovou kozenku a lepidlo na kozenku. Tak jsem jim napsal a vse rovnou vyridil. Co se tyce toho zbozicka tak je to toto:

Kozenka na prekryti palubky mi prijde nejblizsi TATO
Lepidlo dvouslozkove, aktivovane teplem je TOTO - ty spodni dve polozky

Toto zbozicko uz je objednane..

Pak musim sehnat sadu na opravu palubky (zceleni, vytmeleni) Podle ruznych recenzi mi prijde asi nejlepsi TATO Zatim se mi podarilo sehnat jen v US, tak hledam dale.. V UK obchode byla ale nyni je vyprodana a ceka se na novy zavoz. Zatim nerekli termin, tak prinejhorsim zakoupim v US a zkusim uprosit nekoho, kdo poleti at mi to priveze.

Tak uvidime ;)

mr.bronson
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. pro 2017 10:00:38

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od mr.bronson » čtv 14. pro 2017 10:25:06

Přidávám zkušenost s renovací palubky u mého vozu. Je to již nějakou dobu, ale využil sem služeb pana Jeřába, na kterého byl dán odkaz v prvním příspěvku. Vybíral sem dle dostupnosti a tuto firmu jsem měl kousek od baráku. První věc je určitě ta, že je dobré se domluvit jak moc opravdu chcete palubku renovovat. Já ji měl klasicky popraskanou od sluníčka. Když sem ji dovezl, pán se mi zeptal, kolik bych chtěl investovat, tak jsem mu řekl že nemám představu, kolik to může stát a zeptal sem se, zda je schopen ji opravit do pěti tisíc. Odpověděl že ano, že vybrousí popraskaná místa, vyplní novou pěnou a následně se provede povrchová úprava (původně mělo jít o nějaké ponoření do lázně, ve finále to byl pouze nástřik). Následně jsem ještě dovezl středový tunel, aby měl stejnou strukturu. Když jsem si palubku vyzvedl, vypadala opravdu dobře. včetně středového tunelu byla cena 6500,-. Bohužel překvapení přišlo cca po roce, kdy jsem měl palubku uskladněnou doma v pokoji a vytáhl jsem jí s tím, že přišel čas ji nastrojit. Palubka byla v opravovaných místech propadlá a povrch zvlněný. Když jsem ji dovezl zpět na reklamaci, bylo mi sděleno, že je to v podstatě moje chyba, že to byla "ekonomická verze opravy" tudíž výsledek nejistý. Kdybych tuto informaci obdržel hned, asi bych si investici rozmyslel. Popřípadě kdyby mi bylo řečeno, že je potřeba pro potřebný výsledek investovat víc, bylo by to pro mne jednodušší. Na druhou stranu si ale pán palubku vzal zpět a ještě jednou předělal. Pokud tedy budete chtít palubku u něho opravit, určitě se domluvte na tom, aby byl povrch stabilní dlouhodobě. Předpokládám že cena bude 8-10 tisíc a bude vše dobře udělané.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » úte 02. led 2018 15:05:22

Rád bych se zeptal,zdali by nebyla nějaká fotka té palubky.Také jsem v jednu chvíli nad touto firmou uvažoval.Dle příspěvku jsem ale pochopil,že to není potaženo,ale nastříkáno.

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od Mikeš » čtv 04. led 2018 11:52:53

Já dostal doporučení na na pána, z Vysočan - autodoktor, kvůli probarvení vyšisovaného koberce. Na palubce mám miniprasklinu, kvůli které se mi zatím nechce dělat celou palubku. Když jsem se ho ptal, prý by si s tím poradil. Stejně tak jeden čalouník, p. Brož. ale technologii jsem s ním neprobíral.

mr.bronson
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. pro 2017 10:00:38

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od mr.bronson » ned 07. led 2018 19:17:14

Přikládám fotografie palubky, jak jsem ji obdržel po opravě. Bohužel nemám momentálně detailní, ani lepší foto. Možná bude povrch trochu lépe vidět na fotografii tunelu.
Přílohy

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Palubka 240Z (renovace/oprava/prekryt)

Příspěvek od T-pack » úte 09. led 2018 14:42:34

Z fotky to vypadá také zajímavě.Je to pořád lepší,než ten překryt.Uvítal bych,až se Ti časem podaří detailnější foto a informace,jestli to stále ještě pracuje.Jde o to,co to bude dělat,až to bude v autě a bude na to pražit slunce spoza čelního okna.Pokud to pracovalo uložené doma při pokojové teplotě a nezatížené vlivem změn teplot,tak moc nevěřím tomu,že i po znovu provedené opravě to na voze nebude pracovat.Zajímá mne,když pán řekl "ekonomická" verze opravy,jaká by tedy byla plnohodnotná verze.Zdali by to byl také nástřik,či potažení koženkou.

Odpovědět