gumové těsnění

karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

gumové těsnění

Příspěvek od T-pack » ned 14. led 2018 13:23:46

Při renovaci pryžových věcí se mi postupem času vyprofilovala určitá řešení.Základní balíček těsnění na karoserii,který jsem pořídil přes E bay je poměrně pěkně udělán a nenašel jsem nic,co by nepasovalo.S cenami se člověk musí tak nějak smířit,levněji to stejně nepůjde.U některých položek si ovšem myslím,že by se dalo jít i jinou cestou,a to výrobou u nás.Konkrétně se mi jedná o těsnění bočních stahovacích oken u řidiče a spolujezdce. V USA jde koupit pouze celý komponent včetně CR lišty ve které je profil uchycen.O ceně se raději ani nebudu zmiňovat.Ani na jednom voze jsem tento CR profil neměl poškozen a demontáž a následné vyměnění zničeného pryžového profilu za nový není žádný problém.Pustil jsem se tedy do shánění výrobce těchto profilů a po celkem dlouhém hledání a domlouvání jsem již téměř u cíle.V současnosti ještě ladím konečný profil.Jde o to,že minimální množství na výrobu je 50m profilu.I tak se mi to vyplatí.
A zde se dostávám k jádru věci.Pokud bude někdo z přítomných uživatelů,či známých potřebovat řešit tento profil,tak bude cca v květnu k dispozici.A nejen to.Je dobré,pokud již někdo investuje do určité věci,aby to poté neleželo v regále a bylo to použitelné i pro ostaní.Tímto způsobem mohou postupovat i jiní zase v jiných věcech.Jedině tak se dá vyřešit,aby finanční prostředky,které se do toho musí vložit (a nejsou malé) nějakým způsobem rozmělnily a smysluplně využily.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: gumové těsnění

Příspěvek od worrycz » ned 14. led 2018 21:22:26

Budu resit obdobny problem, takze pokud bude moznost to sehnat u nas, tak se urcite pridavam. Zitra zaslu z prace jeste odkaz na nahradu,kterou jsem nasel na nejakem US foru. Ted to tady nemam k dispozici.

Kazdopadne jsem za udelat nejakou vetsi objednavku a pripadny profil nabidnout i ostatnim,i zahranicnim majitelum. Ja chystam produkci kopii drzaku zadnich repraku a drzaku na sytic, aby nedochazelo k poskozeni stredove konzolky (ja uz ji mam prasklou) Takze muzeme mit treba pak vicero veci k nabidce.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: gumové těsnění

Příspěvek od T-pack » pon 15. led 2018 16:09:16

Stejným způsobem mám vyřešen "kartáček" na vnitřní straně tapecu dveří,který je oproti výše zmiňovanému těsnění.Také jsem musel vzít 100m,ikdyž potřebuji jen 2m.To mám ale teprve ve fázi zrodu a ladění a nejprve to vyzkouším na svém voze stejně tak s těsněním.

Odpovědět