karoserie

karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

karoserie

Příspěvek od T-pack » ned 07. led 2018 18:46:17

K odstranění starého nátěru a rzi z dílů karoserie se mi velmi osvědčila metoda chemického odrezení.Na ten jsem poté nechal nanést zinkofosfát a mám nachystaný díl na další zpracování.Metoda se mi zamlouvá pro naprostou šetrnost a hlavně dostane se všude i do nepřístupných míst jako jsou dutiny,rohy apod.Nevýhodu vidím v určité omezené účinnosti chemie vůči hloubkové korozi,kterou si poté musím ještě mechanicky doladit,ale to je již spíše pověstná třešnička na dortu.Škoda,že se tam nedá strčit celý skelet vozu.
Pro ilustraci díl před ošetřením
a po ošetření
a po zinkofosfátu
Naposledy upravil(a) T-pack dne ned 07. led 2018 21:13:14, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: karoserie

Příspěvek od worrycz » ned 07. led 2018 19:08:43

Jej ! Tohle porad planuju ze dotahnu, ale zatim jsem nenasel zpusob finalni ochrany odlakovanych veci. To mne zajima. Nasel jsem dve firmy, ktere byly ochotne se timto zabyvat. Jedna dokonce nabizi lazen pro celou kastli - odvazi to do Polska a stoji to cca 25.000,-
Hledal jsem firmy na netu s dostatecne velkou lazni treba na blatniky. Nasel jsem tyto:

ARENA Comet Slany - tihle umi celou kastli
ABL Technic Pardubice


Muzes, prosim, rozepsat vice ? Kde se to dela, kde se dela ta zinkofosfatova ochrana atd...

Dekuju !

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: karoserie

Příspěvek od T-pack » ned 07. led 2018 19:19:37

Zřejmě mám štěstí,kde bydlím,poněvadž všechny tyhle firmy sídlí do 15km ode mne.Jak jsem již uvedl,odlakuji vše kromě skeletu,tudíž i kapotu,která je největší.Zinkofosfát mi dělají přímo u nás v Letovických strojírnách.Smůla,že necestuješ okolo,mohl bych v tomhle směru pomoci.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: karoserie

Příspěvek od worrycz » ned 07. led 2018 19:23:48

Myslim ze to je takova nabidka, ze jeste rad pojedu "nahodou kolem" ;) Je treba se objednat, nebo muzu prijet jen tak ?

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: karoserie

Příspěvek od T-pack » ned 07. led 2018 19:35:06

Naprosto v pohodě,ale 200 km + zpět.Myslím,že určitě něco blíže existuje,hlavně u Prahy.Tím Tě samozřejmě neodrazuji a bez problémů přivítám,jen je třeba dát vědět dopředu.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: karoserie

Příspěvek od T-pack » pon 08. led 2018 15:21:53

Jak jsem již uvedl v předešlém příspěvku,je třeba z chem.odrezení a odlakování některé dílce ještě mechanicky dočistit a to bud´ kartáčem,nebo pískováním,tak aby i hloubková rez byla odstraněna.Jinak by pod lázní ze zinkofosfátu mohla vesele růst dále.Osobně jsem to dělal tak,že čisté věci,kterých byla většina šly do lázně a věci,kde byla hloubková rez jsem ošetřil mechanicky a ty potom šly také do lázně,anebo jsem v některých případech nanesl epoxidový základ,který zároveň působí antikorozivně.Napadá mne,že v dnešní době se dají koupit i chem.přípravky,které působí přímo na rez a slouží zároveň jako základ ( Brunox ),takže po chem.odrezení by se na hloubkovou rez nanesl tento prostředek,ale já jím moc nevěřím.Přeci jen ručně doladit do čista je asi nejlepší.Otázka co s nepřístupnými místy.(tam je to potom již jen o té chemii).
Pro ilustraci foto hloubkové koroze,jak vyšla z chem odrezení

Odpovědět