Těsnění

karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odpovědět
Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Těsnění

Příspěvek od W.Guy » čtv 07. pro 2017 23:28:36

Zdarec,
neřešil už někdo náhodou těsnění zadních světel? Taková ta podivná pěno-guma, 8mm vysoká (40let, možná to bejvala 9mm?). Silikon na karoserii nesmí, je korozivní. Lepidlem na okna pak udělám ze světla součást karoserie, to se mi taky nechce. Molitan je na hovno, protože drží vodu, navíc není ani vodotěsný, ani plynotěsný... Jedinné, co jsem našel a je tomu nejblíž je pěno-guma jako polstrování motorek, ale bojim se, že to bude příliš tvrdé. Navíc se to dělá jenom 12mm. Nějaký nápad někdo?

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění

Příspěvek od worrycz » pát 08. pro 2017 11:05:43

Uplne si to neumim predstavit. Ja jsem kupoval gumove tesneni pod svetla - myslim ze penove jsem tam nemel.

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: Těsnění

Příspěvek od RomanSK » pát 08. pro 2017 16:49:33

teraz som montoval zadne svetla a nepametam sa co tam bolo .
Ale existuje taky material na odhlucnenie PC skrinky je to nejaky druh peny.
Neviem v akych hrubkach sa to vyraba ale ja to pouzivam ked potrebujem niekde znizit vybracie alebo ako izolaciu.
napriklad : https://www.alza.sk/be-quiet-noise-abso ... 798689.htm

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Těsnění

Příspěvek od T-pack » sob 09. pro 2017 17:08:24

Osobně jsem tam také kupoval tu gumu s tím vysokým okrajem,který mi tam moc smyslu nedává,protože by měl doléhat ke krycímu plechu světel,který je pohledový a má pouze krycí charakter,takže nic netěsní.Důležitá je ta spodní část,která by logicky měla být poddajná a tlustší,aby vykryla nerovnosti mezi plechem karoserie a tělesem světla a právě ta je v mém případě dosti tenká a navíc je to jen guma,takže moc nerovností nevykryje.Proto to také budu řešit ještě jednou vrstvou měkčené gumy,která se dá běžně koupit a kterou vystřihnu a nalepím na tuhle stávající gumu.Napadá mě ještě,že by bylo možné použít těsnění do oken,které se dá koupit běžně v železářství a má různé profily.

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Těsnění

Příspěvek od W.Guy » pon 11. pro 2017 23:08:21

Koukám, že jsem zapomněl dodat, že se jedná o 260Z. Pro lepší představu přikládám foto. Za každý nápad budu vděčný. Díky
Přílohy

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění

Příspěvek od worrycz » úte 12. pro 2017 11:44:20

Napada me treba neopren ? Ten by mel byt nenasakavy a myslim ze by mohl dobre poslouzit. Asi bych zkusil nejakou firmu, co nabizi tesneni a prislusenstvi. Rychly Google mi nasel firmu TEXIM z Hradce Kralove.

Nebo tedy uz hotove tesneni z nejakeho obchodu na Z-ka jako treba TADY nebo TADY To je ale samozrejme o jinych penezich..

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: Těsnění

Příspěvek od RomanSK » úte 12. pro 2017 17:21:41

Velmi teoreticky mam doma taku napln do tlaciarne vola sa to ze flexifill malo by to byt elasticke dalo by sa to vytlacit z toho.
Ma to len par problemov.
1.) pravdepodobne by to nebolo z jedneho kusu ale asi z dvoch rozmeru mojho svetla usudzujem
2.) potreboval by som nejake rozmery staacilo by to asi oskenovat s nejakou mierkou
3.) nikdy som z toho netlacil a netusim co je to za material.

vyhodou je ze vyska sa da potom nastavit akakolvek.
mozno by to stalo za pokus

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: Těsnění

Příspěvek od W.Guy » stř 20. pro 2017 23:38:58

Ahoj,
díky za rady. Nakonec jsem se rozhodl, že původní slepím lepidlem na okna a přidám nudličku medvědího hovna. Uvidíme, kdyžtak budu shánět a vymýšlet dál. :)

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Těsnění

Příspěvek od Mikeš » čtv 04. led 2018 11:48:15

Jednou jsem pro něco byl ve firmě gumex a něco podobného tam prodávají v arších. Tloušťku jsem nezkoumal.

Odpovědět