Galvanické zinkování

karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. srp 2018 13:32:37

Galvanické zinkování

Příspěvek od Georgis » pon 23. pro 2019 12:43:57

Je neuvěřitelné, jak Evropská Unie dokáže zlikvidovat to co fungovalo několik desetiletí jediným zákazem. Jde o galvanické pozinkování tzv. žlutým zinkem, nebo přesněji zinkem v žlutém chromátu. Po zákazu z Evr.unie používat žlutý chromát Vám pozinkovna pozinkuje díly, které jsou pak duhové, převládá barva růžová, což je katastrofa. Viz: foto. :shock: :o :roll: :roll: :roll:

Proto hledám pánové zda nevíte o galvanické zinkovně, která žlutý chromát i přes zákaz EU stále používá (třeba má vyjímku). Díly potřebuji přezinkovat.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Galvanické zinkování

Příspěvek od T-pack » pon 23. pro 2019 18:34:02

Tohle,co píšeš je platné již od roku 2003. Podle fotky,co vidím,bych řekl,že je to pouze slabší vrstva Zn. Mám pocit,že oni to dělají v různých tloušťkách.Žlutý chromát dvoumocný,třímocný. Otázka,jestli jen nedošlo k nedorozumnění při zadávání zakázky.

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Galvanické zinkování

Příspěvek od Mikeš » pon 23. pro 2019 19:13:07

Nevím odkud jsi, ale v Praze ve Vysočanech galvanovna Omega. Je fakt, že občas se jim něco i nepovedlo, ale bez řečí to napravili. Pokud se domluvíš předem, dělají i laboratorní pokovení mini dílů v mini bubnu. To se hodí, aby se nic neztratilo. Jediné co neumí, je černý chromát, to mi dělali v Čakovicích, ale hnal bych je klackem...

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanické zinkování

Příspěvek od worrycz » pon 23. pro 2019 22:23:34

Take zvedam ruku pro Omegu - vzdy vstricne jednani a rychle terminy dodani.. A zluty zinek paradni..

Uživatelský avatar
Georgis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. srp 2018 13:32:37

Re: Galvanické zinkování

Příspěvek od Georgis » úte 24. pro 2019 10:25:04

T-pack píše:
pon 23. pro 2019 18:34:02
Tohle,co píšeš je platné již od roku 2003. Podle fotky,co vidím,bych řekl,že je to pouze slabší vrstva Zn. Mám pocit,že oni to dělají v různých tloušťkách.Žlutý chromát dvoumocný,třímocný. Otázka,jestli jen nedošlo k nedorozumnění při zadávání zakázky.
Žádné nedorozumění. :roll: Prostě galvanické zinkovny tzv. pasivaci, která se jmenovala žlutý chromát s obsahem šestimocného chromu tzv. žlutý zinek přestaly dělat a místo toho se dělá: silnovrstvá pasivace bez obsahu šestimocného chromu (používá se jako náhrada za žlutý chromát).
Několik galvanických zinkoven mi žlutý chromát odmítlo udělat, že se to už nepoužívá a nabídlo pouze ten duhový efekt. Zkusil jsem a hrůza.

Odpovědět