T-pack - 240Z (1970)

Prostor pro příznivce majitelů modelů 240Z, 260Z a 280Z
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odpovědět
Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od worrycz » čtv 11. led 2018 22:00:20

Aaaaa, koukam ze pan je hracicka ;) Ty kovove (nehlinikove) casti jsou chromovane,nebo nejak specialne lakovane ? Neni to uplne muj salek kavy, ale je to pekne dotazene..

Rovnou me to vede k otazce. Je z hlediska cennosti vozu vyhodnejsi zachovat originalni vzhled, nebo je to jedno ? Ja se porad snazim dodrzet vse dobove a zasekl jsem se na laku. Podle kombinace roku vyroby, barvy kastle a interieru jsem dosel k relativne omezene skale barev, ktere by sedely dobove. Ale ty barvy se mi tedy nezamlouvaji. Takze ted mam dilema,zda zarputile drzet originalni vzhled,nebo se na to vykaslat a lak udelat podle sebe... ted babo rad..

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od T-pack » pát 12. led 2018 0:25:49

Co se týče motoru,tak ano plně souhlasím s tím,že je potřeba dodržet dobový vzhled.Pro mne osobně je ovšem motor něco jako výkladní skříň celého vozu a vypovídá hodně o vlastnostech svého majitele. Já jsem na tohle prostě ujetej a v tomhle dělám kompromis v tom směru,že hliník ano,ale vyleštěnej,kov který může esteticky vzhled posunout jinam,ano může být CR,ale jen v rámci nějakého celku.Celá otázka posouzení toho,či onoho je především na majiteli,poněvadž ten z toho má osobní uspokojení a otázka také je,zdali to dělá pro sebe,nebo "na kšeft".Osobně jsem prostě zastáncem toho,že na vůz patří jen to,co tam původně mělo být a žádné náhražky.Když je Kyosan Denki,tak bude a žádný aftermarket.Když Hitachi tak Hitachi a ne Bosch.Když Harada,tak jen Harada,pokud Nabco,tak Nabco atd.Dobové doplňky ale také,pokud se mi líbí.Bohužel jsem tak "narušen",že ani ložiska na svého japonce nesnesu FAG,SKF aj.,ale jen japonské.Barevnost je přesně další věc,co je věcí osobního uspokojení majitele.Mám dva vozy.Jeden olivově zelený 113 a jeden modrý 903.A tak také zůstanou i když místo 113 bych dal raději jinou barvu.To samé je to s interierem.Je to jen a pouze můj názor a respektuji samozřejmě názory a nároky jiných,takže z hlediska cennosti vozu si mohu říci,že když místo CR dám na starter dobovou černou,tak jsem stále na originále,ale pokud budu mít místo modré perleti hnědou metalízu,již se mi to bude špatně obhajovat.S tímhle dilema budeš mít vždy dva tábory lidí.Jedni budou tvůj názor odsuzovat,druzí s ním budou souhlasit. (podle fotek tipuji žlutá 112??)

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od T-pack » ned 14. led 2018 12:59:06

Tak jsem dnes neměl do čeho rýpnout a tak jsem se rozhodl,že nainstaluji na svůj vůz zrenovované nárazníky.Zatím jsem šel "levnější" metodou,a to přelakováním.Vyvaření a následná galvanizace jsou taková darda,že tímto způsobem nic nepokazím.Až budou peníze,tak může jít barva dolů a místo ní CR.Žel zatím jsem nenašel dobrého lakýrníka (a to jsem jich prošel poměrně mnoho),který by odvedl dobrou práci.To je ale zřejmě problém nejen v mém okolí,ale dle vyjádření ostatních i jinde.Barva,která má imitovat chrom trošku ztmavla,ale není to tak hrozné.Za tu cenu kdybych dal stříbřenku,tak jsem na tom stejně.Hlavně,že zůstal zachován stejný odstín na celé ploše.Jsem ale rád,že jsem to udělal,protože člověk si hned udělá představu,kam se dál ubírat.Již teď vidím,že tam budu muset některé části ještě upravit a to jsem to před lakováním ještě nanečisto spasoval na voze. Ale i tak je první výjezd zase o něco blíže.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od T-pack » úte 16. led 2018 15:09:34

Renovace dveřních tapeců.

Jannie76
Příspěvky: 30
Registrován: úte 22. srp 2017 12:48:18
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od Jannie76 » stř 17. led 2018 10:30:14

Ahoj T-packu,

fandim Ti s renovací. Vlastně komukoli,koho první Zka tak uchvátily-at je nás víc... :) Mám také nějaké Z-ka a ,myslím,že z bižuterie mi zbyly nějaké znaky,když jsem auto renovoval.Vše jsem kupoval nové a ty staré vůbec nebyly tak špatné,nechal jsem si je,pokud by mi je někdo z auta třeba ukradl,abych měl náhradní,ale to je asi bezpředmětné,lidé kolem těchto aut naštěstí chodí v celkem uctivé vzdálenosti....ale úplně přesně nevím,kde je mám,takže bych je musel dohledat. Na ceně bychom se nějak rozumně domluvili...předpokládám...

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od worrycz » stř 17. led 2018 10:43:42

Nenapadne se pripomenu i ja, ze bych mohl neco potrebovat :roll:

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od T-pack » stř 17. led 2018 16:07:25

Zdravím Jannie a děkuji za příspěvek.Moc oceňuji pomoc kohokoliv,kdo ji nabídne a taktéž rád pomohu komukoliv,kdo potřebuje.Co se týče emblémů a ostatní bižuterie,tak samozřejmě děkuji za nabídku.Jde o to,že můj přístup k renovaci mi nedovoluje na nově zrenovovaný vůz přidělat nezrepasovaný předmět.Tohle je část,která vlastně utváří celkový vzhled vozidla a na to mám jasný náhled.Tam se musí vše "tvářit" jako nové.Vůbec ale neznamená,že bych neměl zájem o spolupráci,či výpomoc v jiných směrech.Právě naopak.Ony zkušenosti z provozu těchto vozů jsou taktéž neocenitelné.Pokud jsem pochopil,tak vlastníš více vozů.Mé vozy jsem popsal již v dřívějších příspěvcích.V současnosti pracuji i na tom druhém ,který je z roku 71.Na tom právě dodělávám plechařinu.Pro mne jsou to taková "malá Ferrari".Jen škoda,že nejen ČR,ale i evropa tyto vozy trošku opomíjí a úspěch měly především v USA.Zde je to ale dáno tím,že jsme zde měli a máme plno ikonických značek,jako je Porsche,Mercedes,BMW,italové aj.,proto tady japonci nemají na růžích ustláno.To jsem ale trošku odbočil.Pokud Ti to není "proti srsti",tak věřím tomu,že nejen já,ale i ostatní rádi uvidí nějaké foto tvých krasavců.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od T-pack » stř 17. led 2018 19:08:25

Ještě mi nedá,abych se nepodělil o nějaké poznatky týkající se rozdílnosti konstrukce Zetka ze 70 a 71 roku.Ty pohledové rozdíly,jako větrací mřížky na zadním víku,rozdílné emblémy,vyhřívání zadního okna aj. pominu.Nevzpomenu si na vše.Zaujaly mne daleko více rozdíly nejen v konstrukci karoserie,ale i v hnacím ústrojí.Jednička má kratší kardan a tudíž i jinak diferák.Karburátory jsou tzv.čtyřšroubáky oproti tříšroubákům.Karoserie se samozřejmě s postupným vývojem také měnila a zdokonalovala.Za sedadly nejsou u jedničky schránky na povinnou výbavu integrovány do karoserie,ale jsou v plastových schránkách přímo dole za sedadly.Sedadla sama o sobě nemají sklopný mechanismus s páčkou,ale pouze kolečko,kterým jde lehce nastavit sklon opěráku.Dokonce i sluneční clony mají jiný tvar,vnitřní zrcátko jiné raménko,středový panel s popelníkem aj.drobnosti.U motorů jsem si všiml,že vozidla ze 73 roku již mají jiné "hranaté" karburátory,ale to je již zase jiná kapitola.Byl bych rád,kdyby někdo další znalý konstrukce se podělil o svoje poznatky.Ono se to hodí i ostatním při shánění dílů,aby nepořídili něco,co na jejich vůz sice pasuje,ale rokem výroby nepatří.Člověk si pořídí vozidlo svých snů,ale již netuší,kolik toho "amík"za dobu skoro 50 let na vozidle vyměnil.
Naposledy upravil(a) T-pack dne čtv 18. led 2018 7:22:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. led 2018 19:34:56
Bydliště: Stará Boleslav

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od Mikeš » stř 17. led 2018 21:00:39

Vypadá to moc pěkně. Co mě ale zaujalo ještě víc je dílna a pořádek v ní!

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: T-pack - 240Z (1970)

Příspěvek od T-pack » stř 17. led 2018 21:50:08

Děkuji,ale znáš to pořekadlo - inteligent ovládá chaos a pořádek je jen pro b....

Odpovědět