Worrycz - 240Z (1973)

Prostor pro příznivce majitelů modelů 240Z, 260Z a 280Z
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od T-pack » ned 08. črc 2018 9:08:46

No,nezbývá než říci "jen tak dále" a s chutí do toho a.......

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » pon 30. črc 2018 11:21:02

Nezbyva moc casu, ale kdyz nejaky je, tak se postupuje v renovaci drobnosti. Nyní nadesel cas na osazeni palubky - test pristroju neni uplne jednoduchy ale treba hodiny jsou v pohode. Pripojite ke zdroji a hned vidite, zda funguji ci nefunguji. Asi neni prekvapeni, ze nefungovaly. Je to pry bezny prblem a sehnat funkcni hodiny je maly zazrak. Hned jsem zacal patrat na netu, zda se daji sehnat funkcni a daji. Bohuzel za ceny,ze kterych jsem zase padnul pod stul.

Je nekolik moznosti:

1) koupit na e-bay funkcni od nekoho - cena vysoka
2) koupit quartz strojek a namontovat/naroubovat - tam je cena 99 dolacu, coz je fajn (ale vymenou za vase hodiny). Ale ma to vyvod na baterii TADY
3) Nabastlit jina streva do stavajiciho telicka TADY
4) zaplatit repasi u typka v americe, ktery tam osadi quartz strojek s pripojenim na kabelaz auta. Cena vysoka TADY
5) zkusit to sam :lol: - toto je spravne

Takze jsem se pustil do renovace. Je to mechanicka vec, takze neni moc moznosti, jak vyresit. Strojek jako takovy byl funkcni (tocil se) ale nefungoval motorek. Tak jsem ho rozebral a zacal zkoumat. Jedine, co mi prislo "rozbite" se mi zdal ohnuty komutator, kdy celkem tri planzety byly ohnute smerem k nosne osicce. No, nebylo co vymyslet, planzety jsem narovnal drobnym sroubovakem, znovu jsem sesadil a hle - motorek se hned rozbehl. Takze jsem jen promazal jak hodinovy strojek, tak motorek (osicka je ulozena v plastovem pouzdru) a sestaveni. Nechal jsem bezet celou noc a bylo to bez problemu. Takze hodiny jsou uz osazene v palubce a snad budou funkcni i po instalaci ;)
Přílohy
Motorek se da rozebrat vysunutim te plechove priroby z plastoveho tela

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » úte 14. srp 2018 11:36:40

Mam jenom drobnost - na Z car depotu se objevila v nabidce tuzka s "tekutym chromem" Je to klasicka tuzka s barvou uvnitr, ktera opravdu vypada jako chrom. Na papire to nefunguje, ale na plastech to opravdu dela krasny chromovy efekt. Takze jsem zakoupil na nemecke e-bay a predelam vsechny chromovane prouzky/napisy na vybledlych/osoupanych dilech v interieru. O vikendu zkusim a poslu fotku.

Zatim alespon zkouska na plastovem vicku fixy - vypada to super.
Přílohy

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » pon 20. srp 2018 13:21:50

Tak vysledek aplikace "chromu v tuzce" je u konce. No, uprimne to neni zadny zazrak. Myslim ze puvodni aplikace stribrenky mela skoro ten samy efekt. Je to lesklejsi, ale takovy zazrak to neni :roll:
Přílohy
Aplikace chromoveho nateru
Puvodni stribrenkovy nater

Uživatelský avatar
Murphy
Příspěvky: 17
Registrován: pon 20. srp 2018 23:55:34

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od Murphy » úte 18. zář 2018 23:21:51

No ale hezky sis pohrál. Je otázka za jak dlouho to vybledne.
Latexový barvy na slunku do 3 let, v interiéru déle.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » stř 10. říj 2018 21:31:21

Dlouho jsem nedal zadny prispevek - ono neni moc co sdilet. Tento tyden se prevazi kastle na finalni opravu - vymenu poskozene strechy za novy plech. To poslu fotky za nejaky ten tyden.

Ted alespon zachrana poskozene mrizky. Mel jsem zebra dost pozohybana a ty svisle nosne hlinikove profilky polamane. Nastesti ta mrizka je takova stavebnice. Takze jsem rozebral, vyrobil si nove hlinikove profilky do kterych jsem pilkou vyrezal zarezy pro zebra a ostatni prvky ocistil. Zebra jsem si nechal jemne opiskovat a vse jsem nechal nazinkovat a ted jsem to slozil. Je to jen nytovane a prosroubovane, takze nic svetaborneho. Puvodni dlouhe srouby jsem pri demontazi ulamal - jelikoz je to M3ka zavit a poradne zarzana rez. Nahradil jsem pozinkovanou zavitovkou M3 a maticky na konci. No a myslim ze to vypada dost dobre ;)
Přílohy

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » pon 22. říj 2018 10:37:02

O teto nedeli jsme se vrhli na vymenu stresniho plechu. Slo to pomaleji nez jsme cekali, protoze pri kazdem odkryti puvodni strechy na nas vyskocil nejaky bubak v podobe poskozenych mist. Takze nas plan vymenit za den nevysel - ale mame kompletne pripraveno a pak uz to bude.

Par fotek z vymeny viz nize.
Přílohy
Puvodni stresni plech
Uz to zacina vypadat lepe
Pevnostni rozdil puvodniho a noveho platu je propastny

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » čtv 29. lis 2018 15:11:45

Tak strecha uz finalne osazena a privarena. Vse vybrouseno a pripraveno na vycinovani u prednich a zadnich sloupku. Pevnostni rozdil oproti uvodni poskozene je propastny ;)
Přílohy

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » čtv 29. lis 2018 15:13:38

A take uz zaciam shromazdovat tu kosmetiku - origo znaky od Nissanu sehnane od typka z DE.
Přílohy

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Worrycz - 240Z (1973)

Příspěvek od worrycz » pon 10. pro 2018 12:33:55

Tak po dlouhych mesicich kdy se cekalo na potahy a pak i na nove molitany mam doma nove udelane sedacky. Dle slov calounika to byl dost vopruz ale najimec to dal. Jsem nadseny z kvality materialu a hlavne dezenu vnitrni kozenky, protoze to je jako original..
Přílohy

Odpovědět