RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Prostor pro příznivce majitelů modelů 240Z, 260Z a 280Z
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od RomanSK » sob 30. zář 2017 20:17:42

spravil nove konektory v aute a vsetko zapojil
Nevyslo to uplne presne tak ako som si predstavoval ale zatial to bude musiet stacit.
Nemal som dneska uz cas to vyskusat uplne s nastartovanim ale zatial to vyzera ze vsetko funguje.
zeleno zlty kabel snad zajtra odstranim.

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od RomanSK » ned 01. říj 2017 8:57:21

Drobna ukazka americkej geniality
prve je vnutro laveho zadneho blatnika opravene po naraze
ak niekdo mate foto ako to ma naozaj vyzerat tak by som bol vdacny
a druha je ako sa instaluju reproduktory do tych odkladacich priestorov za sedadlami.
To ze sa ich tam niekdo rozhodol dat tak s tym nemam ziadny problem problem mam len s prevedenim

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od T-pack » ned 01. říj 2017 15:22:54

Měl jsem to buchlé na tom samém místě,ikdyž ne tak moc.Amíci zřejmě rádi couvají na tyhle rohy.Snad foto pomůže.

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od RomanSK » ned 01. říj 2017 20:40:16

T-pack Dakujem urcite to v blizkej buducnosti vyuzijem
Dnesna operacia v celku uspesna USA svetla vymenene za euro + sa mi podarilo pri tejto prilezitosti vymenit tak asi 2 metre starych kablov za nove.
Negativum je ze musim najst nahradu za osvetlenie znacky ktore to ma asi za sebou.

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od worrycz » pon 02. říj 2017 12:45:51

Jak jsi zapojoval ta EURO svetla ? Pouzil jsi navod co je dostupny na netu ? Ja budu take menit na EURO svetla a diky tomu, ze jsem auto dostal v nepojizdnem/nefunkcnim stavu, tak vlastne nevim jak svetla funguji. Treba u prednich blinkru jsou 3 kabely, takze predpokladam ze je tam zem, + od blinkru a zrejme jeste + od svetel ?? Takze blinkry sviti porad, dokud nezacnou blikat ? To same je zrejme u US verze zadnich blinkru (cervenych) Kdyztak me prosim opravte..

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od RomanSK » pon 02. říj 2017 14:55:20

Pekny navod skoda ze som ho nenasiel pred tym :-(
Ale uprimne povedane bola to celkom sranda lebo predo mnou to uz niekdo prekablovaval.
takze fungoval som trochu intuitivne.
No ale mal som potiahnuty uplne novy samostatny kabel na brzdove tak som vyuzil.
Obrysove svetla som zapojil na existujuci.
smerovky tym ze v predu su nejakym sposobom ktory som nezistil odpojene od brzdoveho systemu som zapojil tak ako boli.
spiatocku ta bola jasna.
a potom mi zostali este 4 kable ktore fakt netusim kam isli.
2 som si tipol ze boli na vysuvanie anteny ale tie uz natiahol niekdo uplne nove.
a dalsie dva som nasiel len tak volne pohodene v priestore.
Mam v blizkej buducnosti v plane robit aj uplne na novo predok ale zatial som zistil ze smerovky by mali byt dvojvlaknove jedno svieti s obrysovymi a druhe vlakno blika. Apson tak sa to javi u mna.
Chcem to prerobit na na normalne blikanie plus tie male oranzove USA obrysovky na blatnikoch zapojit ako smerovky.
A niekedy v buducnosti male cervene obrysovky v zadnych blatnikoch uplne zrusit.
Ked to budem robit tak sa budem snazit spravit dokumentaciu a nasledne ju zverejnit.

Pri zapojini mi zosala len jedna dilema v hornej rade zadnych svetiel su 3 ziarovky 2 su dvojvlaknove (obrysove+brzdove) a 1 je 5W jednovlaknova a neviem co s nou ci ju pridat k obrysovym alebo k brzdovym :-).
Inac pouzil som ledkove ziarovky ktore maju neporovnatelne mensi odber prudu ak chcete mozem spravit video ako to svieti.

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od T-pack » pon 02. říj 2017 20:25:51

To osvětlení SPZ jsem měl také naprosto zničené.Kupoval jsem je na Ebay.Jinak stále řeším dilema ohledně zadních světel.Nejdříve jsem byl skálopevně přesvědčen,že v Evropě musím mít evropská světla,ale jelikož to budu přihlašovat na veteránské SPZ,tak tam zatím nechám umístěná světla americká.Uvidíme,co na to řekne legislativa.

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od RomanSK » pon 02. říj 2017 21:23:31

No moj plan je kupit nejake moderne led svietidla a vyrobit ten ramcek na novo.
Co sa tyka veteranskych SPZ tak to som nechcel je to dost omedzujuce u nas.

Uživatelský avatar
W.Guy
Příspěvky: 36
Registrován: pon 18. zář 2017 0:29:44

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od W.Guy » úte 03. říj 2017 0:45:07

Slyšel jsem, že na Slovensku to zavání spíš průšvihem.
Jinak ke světlům a blinkrům. Nahradit pozičku blinkrem můžeš, ale sežeň si k tomu i přerušovač. jinak to dopadne tak, že budeš mít interval bliknutí někde mezi minutou a hodinou... :D
Ty US zadní světla jsou nějaký hrozný divadlo. Když jsem to poprvě viděl, úplně jsem to nepochopil. Zvlášť varovná. Už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že to bylo nějak podivně zapojený přes páčku. Když Amík zapnul výstražné zároveň s blinkrem do prava, blikalo vzadu snad jen pravé světlo a naopak. Někdo mi tenkrát vysvětloval, že to snad je kvuli tomu, když se američanovi rozbije vůz v levym pruhu... Nebo se snad dokonce střídaly obě s jedním? Nevím, už si nevzpomínám.
Přebývající kabely - není to odbočka na zadní pozičku? Nebo kufr spínač?

RomanSK
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 03. srp 2017 17:38:10
Bydliště: Bratislava

Re: RomanSk - 240Z hybrid (1972)

Příspěvek od RomanSK » úte 03. říj 2017 7:29:50

Vyhoda veteranskych SPZ u nas je v tom ze technicke kontroly a emisne kontroly nie su tak caste plus poistka na auto je polovicna.
ale ked clovek niekam s nim chce ist tak to treba nahlasit a atd.

co sa tyka blikania tak interval je momentalne trochu dlhy blikac mam ale musim sa preracovat az pod pristrojovku a tam ho potom naistalovat.

Kable su zabavne zostali mi 4
2 su modre a tie mam potvrdene ze je to ovladanie anteny
2 su biely a bielocierny a taky kabel neviem najst nikde v ziadnom manuale uvidim kde koncia podla toho mozno zistim co to bolo zac.

Odpovědět