K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Odpovědět
Jannie76
Příspěvky: 30
Registrován: úte 22. srp 2017 12:48:18
Bydliště: Říčany u Prahy

K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od Jannie76 » pon 26. úno 2018 20:19:33

Shanim sadu opletanych hadic na vzduch,chladici kapalinu a od posilovace brzd...cca 6ks...neresil jste nekdo? Na Zcardepotu se nektere daji koupit, ale stoji hromadu penez a ani nemaji vsechny...urcite musi byt moznost koupit u nas, pripadne nechat udelat...dekuji za radu

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od T-pack » pon 26. úno 2018 20:51:17

Tak tohle jsem řešil také a již jsem se smířil se situací.Zde něco podobného sehnat je celkem problém.Jde o to,že dříve byly v mototechnách katalogy,ve kterých člověk zalistoval a našel podobné hadice.Dnes nic takového není a objednává se podle typu auta.Takže těžko zjistím,že takto zahnutá hadice je zrovna kompatibilní s hadicí Nissan Patrol nebo jiným vozem.Někteří chlapíci vzali gumové hadice,protáhli jimi měděné trubky a tím jim udělili tvar.Dalo by se říci,že se dá koupit i takový návlek,který by imitoval to opletení.Osobně jsem to vzdal a postupně budu nahrazovat hadice kus po kuse až na to budu mít.Ono udělat se dá všechno,ale každý gumový profil,nebo hadice musí mít formu,ze které se to vytváří.Tato forma je jednou z nejdražších položek výroby a proto chápu,že za jeden kus hadice chtějí takové peníze,protože se tam musí promítnout i náklady na výrobu té formy.A co tvar,to nová forma.Proto se to dost dobře zakázkově nevyplatí.To opletení,to je také velké specifikum.Zřejmě to mělo chránit povrch trubky před mechanickým poškozením,či prodřením.Ty ceny jsou naprosto astronomické.Nabízí to také prodejce https://jdm-car-parts.com/collections/h ... 280z-280zx.
Další oříšek vidím v hadicích od nádrže.Je jich tam také docela dost - a těch tvarů a průměrů.
Pokud se najde někdo,kdo by byl schopen poradit s jakoukoliv hadicí (a že jich je tam mnoho) ,budu další ze zájemců

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od worrycz » pon 26. úno 2018 21:03:37

Ja mam vyresene jen hadice na benzin s opletem a na Zcardepotu jsem koupil ty nejlevnejsi opletene - druhovyrobu hadic k posilovaci, odvetrani vika a odvetrani bloku. Vsechny jsou sice rovne, ale vsunutim vhodneho prostedku je naohybam a zustanou tak - skoro jako origo. Ale hadice s velkym prumerem jsem nikde nesehnal. :cry:

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od T-pack » pát 02. bře 2018 13:57:24

Na jaře budu řešit výrobu pryž. profilu na ty boční stahovací okýnka -( zmiňoval jsem v dřívějším vlákně) a tudíž jsem nadhodil s výrobcem téma výroby hadic do mot.prostoru.Bylo mi více-méně potvrzeno to,co jsem rozepisoval o článek výše,ale že by to chtělo vidět vzorky.Hadice různých tvarů jsou totiž také schopni vyrobit,jde o to,že musí splňovat určité specifikace (tlak,teplota aj.) Jen nevím,jak by to bylo s tím vrchním opletem,ale viděl jsem,že se prodávají i bez opletu.V současnosti je to již jen o co největší podobnosti s originálem,protože stejně se dělají v dnešní době všude hladké.Takže během jara bych zřejmě zjistil více,jen bych chtěl poprosit zde přítomné,protože osobně nevlastním všechny torza originálních hadic,zdali by mohli pokud mají zapůjčit.(samozřejmě mám na mysli stará torza,pokud jste je již nevyhodili).Slibuji,že u mne se jim nic nestane,ale musím je ukázat výrobci pro posouzení.Rád bych také věděl o kolik jednotlivých kusů by byl zájem.

Jannie76
Příspěvky: 30
Registrován: úte 22. srp 2017 12:48:18
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od Jannie76 » pát 02. bře 2018 20:22:44

To by bylo fajn. Ja mam vsechny, ale zatim na aute.... nevim, zda poridim provizorne hladke...ale budu to mit na pameti a pripadne je pripravim...pote bych potreboval sady pro dve auta...
Přílohy

Uživatelský avatar
Ludan
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19. bře 2019 19:32:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od Ludan » úte 19. bře 2019 22:09:34

Zdravím,
nemáte tušení, kde bych mohl sehnat tyto dvě hadice?
Děkuji za nasměrování.
Přílohy

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od worrycz » stř 20. bře 2019 11:21:49

Ta dlouha (pozice 88) by mela mit oznaceni: 16088-N3300 a odkaz je na ebay UK TADY

Ta kratka (pozice 91) ma oznaceni: 16089-N3300 a tam jsem tedy nic nenasel..
Přílohy

Uživatelský avatar
Ludan
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19. bře 2019 19:32:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od Ludan » stř 20. bře 2019 16:08:36

Děkuji. Pomohlo, ale jsou to rány za kus hadice.
:evil:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. říj 2018 10:30:03
Bydliště: Praha 6

Re: K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od Marián » úte 26. bře 2019 14:40:28

Na stránkách https://www.garance-slavicin.cz/ jsem nějaké zahlédl. Mají i výrobu, tak jsem zkoušel dnes volat. Pán byl ochotný a chtěl zaslat nějaké fotky, že zkusí vymyslet, jak to nejlépe ohnout.

Uživatelský avatar
Ludan
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19. bře 2019 19:32:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K: 240Z-koupim opletane hadice do motoroveho prostoru

Příspěvek od Ludan » úte 26. bře 2019 14:43:56

Bavíme se o brzdových hadicích nebo hadicích do na motoru?

Odpovědět