N: Vyroba svodu na 280ZX / 240Z

Odpovědět
TMT
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03. srp 2017 15:38:55
Bydliště: Brno

N: Vyroba svodu na 280ZX / 240Z

Příspěvek od TMT » čtv 22. úno 2018 13:06:48

Ahoj všichni,
plánuji zadat výrobu svodů ve špičkové kvalitě a sháním zájemce, kteří by se přidali, aby to bylo finančně zajímavé.
Jsem domluvený se spol. MARAT engineering s.r.o., která má k dispozici špičkové zázemí pro výrobu, ale hlavně zkušeného mechanika http://www.marat.cz/

Jako muster k optimalizaci je zatím zvolena varianta se dvěma rameny a pote do jedna centrální trubky, orientační vzor https://whiteheadperformance.com/produc ... 80z-280zx/
Materiálem bude nerez, který může být nejen ve variantě svařovaných kolínek, ale i jako ohýbaný kus.
Výrobce bude mít k dispozici moji 280ZX a může zajistit výrobu celého výfukové potrubí včetně laděného tlumiče.

Orientační cena svodů při počtu 5 ks je do 30 tis. Kč. Termín podzim 2018.
Pokud dáme dohromady 5 ks, tak bude zpracován i návrh v CAD programu.

Přidá se někdo?

Martin

Uživatelský avatar
worrycz
Administrátor fóra
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 03. srp 2017 13:03:54
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba svodu na 280ZX / 240Z

Příspěvek od worrycz » čtv 22. úno 2018 13:32:23

A neni to malo 30.000,- za svody ?! :o
Existuje firma Zstory a ta nabizi celonerez svody (i celonerez vyfuky) viz obrazky nize pro 240z ale vim ze planovali i vyvoj pro 280ZX. Mozna by stalo za to se zeptat, jak jsou na tom. Tam ty ceny jsou myslim uz rozumne diky vyrobe ve vetsich objemech.

Poptaval jsem je v lonskem roce a tak prikladam i puvodni cenovou nabidku. Letosni nabidka uz bude asi jina.
Přílohy

Uživatelský avatar
T-pack
Příspěvky: 224
Registrován: sob 12. srp 2017 13:17:55
Bydliště: Letovice

Re: Vyroba svodu na 280ZX / 240Z

Příspěvek od T-pack » čtv 22. úno 2018 14:05:46

Otázka je,zdali má Martin na mysli svody + výfuk potrubí+ tlumič,nebo jen samotné svody.Osobně jsem pochopil jenom ty svody a to ostaní je cena navíc.U tvé nabídky Worry je kompletní nabídka i s vedením a s tlumičem.A další dle mého velmi důležitou věcí je,že délka výfukových svodů by měla mít vždy stejnou délku kvůli optimálnímu vyplachování.Když se podíváš na vrchní obrázek,tak do toho bych nešel,ten spodní je správné vedení.Když jsem prohlédl obrázek z odkazu Martina,tak pokud to bude kopie Kameari,což je špička a je vidět i právě stejné délky ramen,tak si myslím,že to bude stát za to.Pravda je,že tady se již bavíme o ideálních úpravách pro závodní účely,takže ty svody budou vždy fungovat jak ve vrchním,tak v spodním provedení.Ale hlavně ten zvuk.To je úplně o něčem jiném.A taky spotřeba.
Další důležitá věc se týká celého emisního systému na 240Z (280ZX to má jinak).Všimněte si,že amíci to většinou demontovali a proto nemají tyto svody vrchní vstupy na emisní potrubí.Většina vozů,co máme zde u nás samozřejmě tento emisní systém mají.Proto se nabízí dvě možnosti a to celý systém také odmontovat,nebo přizpůsobit svody tomuto systému.To je otázka pro každého,jak s tím naloží.Jen je třeba si tohle vše uvědomit.

TMT
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03. srp 2017 15:38:55
Bydliště: Brno

Re: Vyroba svodu na 280ZX / 240Z

Příspěvek od TMT » pát 23. úno 2018 12:02:36

Ahoj,
částka 25-30tis.Kč se týká pouze svodů a spojky do výfukového potrubí. Pořídil jsem v US obyčejné svody (klasická trubka s povrchovou úpravou) na 280ZX za cca 350 $ + doprava a i přesto, že sedlo originál těsnění, tak byl boj s jejich usazením a dotáhnutím :-(. Po této zkušenosti preferuji variantu ušít je na míru, než objednat kvalitní nerez svodů za 2 tis. $ a trápit se.
Aktuálně jsem si nechal spočítat zbývající část výfukového potrubí s dvěma průstřely a koncovkou v nerezu a jenom za materiál to je cca 15 tis. Kč.

Odpovědět